تلویزیون‌های 4K Ultra HD ال‌جی به فناوری QUANTUM DOT مجهز می‌شوند

تلویزیون اولترا اچ‌دی ال‌جی با فناوری نقطه کوانتومی ترکیب رنگ گسترده‌تری دارد.
همچنین در این تلویزیون اشباع رنگ نسبت به تلویزیون‌های LCD رایج بهبود یافته است.

به گزارش ایتنا این تلویزیون در سال ۲۰۱۵ در کنار سایر تلویزیون‌های اولترا اچ‌دی و OLED شرکت ال‌جی عرضه خواهد شد.

فناوری نقطه کوانتمی ال‌جی با به کنترل درآوردن نانوکریستال‌هایی که اندازه‌ای از ۲ تا ۱۰ نانومتر دارند عمل می‌کند.
در این فناوری هر نقطه بسته به اندازه‌اش رنگی متفاوت از خود ساطع می‌کند.
با اضافه کردن صفحه باریکی از کوانتوم در مقابل بکلایت LCD، در نرخ بازتولید رنگ و درخشندگی کلی تصویر تقویت قابل توجهی صورت می‌گیرد.

از آنجایی که نقطه‌های نانویی- که به قدری کوچکندکه بتوانند خواص مکانیکی کوانتومی نشان دهند- رنگ‌های فوق‌العاده زنده و شفاف ساتع می‌کنند، فناوری نقطه کوانتمی قادر است تا قابلیت‌های ممتاز نمایشگرهای فعلی اولترا اچ‌دی IPS شرکت ال‌جی را بالاتر ببرد.
نرخ بازتولید رنگ در پنل‌های IPS ال‌جی که دقت رنگ فوق‌العاده بالا و زوایای دید بسیار گسترده دارد در مقایسه با سایر تلویزیون‌های LCD و LED رایج ۳۰ درصد افزایش یافته است.
این مسئله این امکان را به تلویزیون می‌دهد تا محدوده رنگ فوق‌العاده گسترده‌ای را به بیننده عرضه کند که برای محتواهای 4K ایده‌آل است.

تلویزیون‌های 4K Ultra HD ال‌جی با فناوری نقطه کوانتومی از فناوری‌ای استفاده می‌کنند که با هدف دوستی با محیط زیست طراحی شده است زیرا هیچ کادمیوم یا مواد سنگین سمی دیگری ندارد.

این-کیو لی، نائب رئیس و مدیر بخش تلویزیون و مونیتور شرکت ال‌جی، می‌گوید: "فناوری نقطه کوانتمی جدیدترین تلویزیون‌های ال‌جی را به سطحی مدرن از کیفیت تصویر همراه با قابلیت‌های بازتولید رنگ زنده و شفاف می‌رساند". همچنین آقای لی می‌گوید: "اضافه شدن تلویزیون Ultra HD با فناوری نقطه کوانتمی به لیست تلویزیون‌های ما ذیل تلویزیون‌های OLED که برنده جایزه شده‌اند، ال‌جی را به یک تولیدکننده پیشگام در خلق مبتکرانه‌ترین و متنوع‌ترین فناوری‌های تلویزیون در این صنعت مبدل می‌کند."

نظرات
    نام:
    پست الکترونیک:
    وب سایت:
    کد :
    مطالب مرتبط